Zdrowotna siła czosnku

Dodano 19 maja 2017

Niektórzy go uwielbiają i stosują do wszystkiego podczas gotowania. Inni nienawidzą, głównie ze względu na zapach, który pozostawia. Mowa oczywiście o czosnku. I jedno jest pewne - czosnek od wieków używany był jako środek leczniczy.

Czosnek jest rośnie na całym świecie i jest popularny jako dodatek w wielu kuchniach świata w zamian za silny aromat, jaki nadaje potrawom. Natomiast w celach leczniczych używali go już starożytni Egipcjanie, Grecy i Rzymianie.

Czosnek to ogromny zbiór różnorakich witamin i związków, które mają wpływ na nasz organizm. A odpowiednie odżywianie to przecież podstawa naszej diety. Trzy ząbki czosnku, które dodamy do obiadu dostarczą:

  • Magnez – 8% RDA (dziennej zalecanej dawki)
  • Witamina B6 – 6% RDA
  • Witamina C – 5% RDA
  • Wapń – 2% RDA
  • Selen – 2% RDA
  • Fosfor – 1% RDA
  • Potas – 1% RDA
  • Żelazo – 1% RDA
  • Miedź – 1% RDA
  • Cynk – 1% RDA

Na co pomaga czosnek

1. Przeziębienie. Przebywając w dużych skupiskach nasz organizm co roku narażony jest na przeziębienie, poprzez obniżoną odporność. Suplementacja w postaci czosnku potrafi zabezpieczyć Ciebie i całą rodzinę. Udowodniono, że stosowanie czosnku przez 12 tygodni, w 63% potrafi zabezpieczyć przed przeziębieniem. A jeśli już kogoś złapie, to czas trwania skraca się nawet do jednego dnia, zamiast pięciu.

2. Obniża ciśnienie krwi. Choroby serca to w tej chwili jedna z najczęstszych przyczyn śmierci. Poza medykamentami warto stosować naturalne sposoby na obniżanie ciśnienia krwi, takie jak czosnek.

3. Chroni przed chorobami mózgu. Alzheimer i demencja mogą być przyczynami frustracji nie tylko osób chorych ale także ich otoczenia. Czosnek zawiera antyoksydanty, które zwalczają oksydanty. Te zaś produkowane są na wskutek stresu u powodują uszkodzenia mózgu.

4. Forma fizyczna. Czosnek był używany przez pierwszych greckich olimpijczyków ponad 2000 lat temu jako środek dopingujący, dający super moc. Obniża on ciśnienie krwi. Tętno jest wolniejsze, więc pomaga to w pokonaniu zmęczenia.

5. Zdrowe kości. Nasze kości stają się słabsze w ciągu życia. Jednak to kobietom ze względu na menopauzę i zmiany hormonalne bardziej grożą choroby takie jak osteoporoza. W badaniach na szczurzych samicach czosnek wpływał pozytywnie na produkcję estrogenu. Bardzo prawdopodobne, że również w przypadku ludzi efekt będzie podobny.

6. Zmniejsza ryzyko raka. Przeprowadzono już kilkadziesiąt badań, które udowadniały, że osoby regularnie zażywające czosnek lub cebulę o wiele rzadziej chorowały na raka.

Przepisy na pyszne koktajle i smoothies

W naszym e-booku "Koktajle i Smoothies" znajdziesz aż 143 proste przepisy na każdą porę roku. Idealne dla Pań, Panów, ich dzieci – dla wszystkich!

W książce znajdziesz zestawienie warzywnych i owocowych koktajli oraz smoothies wraz z błyskawicznymi przepisami. Na nadwagę i pozbycie się zbędnych kilogramów, uzupełnienie ćwiczeń, na lepszą koncentrację, na nadciśnienie, dla diabetyków. Po prostu na śniadanie, deser lub podwieczorek. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Postaw na zbilansowaną dietę, bogatą w witaminy i składniki odżywcze oraz fantastyczne orzeźwienie.

Cena to tylko 17 zł. Tyle co kawa i ciastko lub jeden taki koktajl kupiony na mieście :)

KUP E-BOOKA TUTAJ

 

#czosnek  #zdrowie  #fit  

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się poniżej aby otrzymywać informacje o nowych artykułach. Twój email pozostanie tylko w nasze bazie. Nie wysyłamy spamu.

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Chcę być FIT & Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.